Varoluşçu Terapi Staj Programı

*Varoluşçu Terapi Staj Programı 2023-2024 dönemi için başvurular açılmıştır. Ayrıntılı bilgi için bu sayfayı inceleyebilirsiniz.

Varoluşçu Terapi Staj Programı, varoluşçu çerçevede seans odasına adım atmak isteyen meslektaşlara yönelik bir klinik staj programıdır. Staj programımız, Varoluşçu Akademi olarak sunduğumuz kapsamlı varoluşçu terapi eğitimlerinin uygulama ayağını oluşturmaktadır.

Neler içerir?
Staj programına dahil olan meslektaşlarımız yoğun süpervizyon altında danışan görmektedirler. Stajyer terapistlerin terapi uygulamaları, haftalık bireysel ve grup süpervizyonları ile desteklenmektedir. Haftalık iş yükü yaklaşık 10 saat olan programa uzaktan (online) katılmak mümkündür. Program toplam 12 ay sürecektir (Mart 2023 – Şubat 2024). Seans ve süpervizyon saatleri farklılık göstermekle beraber, danışanlar, stajyer terapistler ve süpervizörler tarafından kararlaştırılacaktır. Bu sebeple programın belli bir günü ve saati yoktur.

Kimler için uygundur?
Bu program seans odasına ilk kez girecek, terapi uygulamasına yeni başlayacak meslektaşlar için uygundur. Varoluşçu yaklaşımda terapistliklerini güvenli bir ortamda sağlamlaştırmak isteyen, farklı bir ekolde deneyimli terapistler de programa dahil olabilirler.

Başvuru koşulları
– Ruh sağlığı alanlarında bir yüksek öğretim programını bitirmiş olmak (lisans, yüksek lisans)
– Ruh sağlığı alanlarında ileri bir yüksek öğretim programını bitirmiş olmak veya hali hazırda öğrencisi olmak (yüksek lisans, doktora)
– Temel Varoluşçu Analiz Eğitimi’ni bitirmiş olmak veya hali hazırda öğrencisi olmak
Terapist Koltuğunda Oturmak kısa eğitimini tamamlamış olmak (özellikle kuramsal kısım)
– Haftada 10 saat ayırabilmek
– TPD, BACP, BPS, FETE ve HCPC’nin etik çerçevesine uymaya gönüllü olmak
– Programa aksatmadan 1 yıl (12 ay) devam etme taahhütü verebilmek

Başvuru belgeleri
– Başvuru formu (indirmek için tıklayın)
– Ruh sağlığı alanlarından birinde alınmış üniversite derecesini gösteren diploma/diplomalar
– Ruh sağlığı alanlarından birinde bir sonraki üniversite derecesi diploması veya böyle bir programda öğrenci olunduğuna dair belge (örn. klinik psikoloji yüksek lisans diploması, klinik psikoloji doktora programında öğrenci olunduğunu gösteren belge)
– Niyet mektubu (Neden staj programına katılmak istiyorsunuz? Neden sizi stajyer ekibimize almalıyız?)
– Ayrıntılı özgeçmiş
– Bir adet referans mektubu (adayın terapistlik yeti, beceri ve potansiyeline yönelik)

Belgeler elektronik olarak ofis@varoluscuakademi.com adresine iletilmelidir.

Son başvuru: 15 Şubat 2023

Kabul süreci
Staj programına en fazla 8 stajyer terapist alınacaktır (adayların uygunluğuna göre bu sayı daha da az olabilir). Başvuran adayların bir kısmı mülakata çağırılacaktır. Mülakatı başarı ile geçen adaylar Varoluşçu Akademi ekibinde Mart 2023 itibariyle, bir yıl boyunca stajyer terapist olarak yer alacaklardır.

Ücretler
Staj programının direkt olarak bir ücreti yoktur, ancak stajyer terapistler süpervizyonlarını ödemekle yükümlüdür.
2023 – 2024 dönemi için süpervizyon ücreti (bireysel süpervizyonda seans başı, grup süpervizyonunda aylık) 600TL’ye sabitlenmiştir. Bu da stajyer terapistlere aylık 3.000TL’lik bir ücret yükü getirmektedir (toplamda dört bireysel süpervizyon ve bir grup süpervizyon ücreti).

Programa dair sorularınızı ofis@varoluscuakademi.com adresinden bizlere iletebilirsiniz.