Varoluşçu Analiz Eğitimleri

Resim: Memduh Kuzay - İsimsiz

Resim: Memduh Kuzay – İsimsiz

Önemli duyuru: İstanbul-Cumartesi, İstanbul-Çarşamba ve Gaziantep grupları için Temel Varoluşçu Analiz Eğitimi 2018-2020 dönemi kayıtları dolmuştur. Bu gruplara 2019-2021 dönemi için başvuru kabul edilmektedir. İzmir grubu için 2018-2020 dönemi kayıtları devam etmektedir.

Varoluşçu Analiz eğitimlerine dair etkinlikler hakkında ayrıntılı bilgileri bu sayfa ve aşağıdaki kısımlarda bulabilirsiniz.

Varoluşçu Analiz, varoluşçu yöntemle derinlikli psikoterapi çalışması yürütmenin temel yönelimidir.

Varoluşçu Analiz ve varoluşçu psikoterapilerin tamamı, kişinin semptomuna odaklanıp, bunu sönümlendirmeyi hedeflemek yerine, semptomun kendini ifade ettiği kişinin hayatının bütünlüğünü ele alır. Sorunsuz veya çatışmasız bir hayattan ziyade, hayatın getirdiklerini anlamaya çalışır ve dönüştürmeye zemin hazırlar.

Sunulan Eğitimler
TEMEL VAROLUŞÇU ANALİZ EĞİTİMİ
VAROLUŞÇU PSİKOTERAPİLERDE İLERİ ÇALIŞMALAR EĞİTİMİ
VAROLUŞÇU HAFTASONLARI

Temel Varoluşçu Analiz Eğitimi, her sene Ekim ayında küçük ve kapalı grup prensibi ile başlamaktadır. Eğitim toplam iki sene sürmektedir ve her eğitim grubu maksimum 18 katılımcıdan oluşmaktadır.

Temel Varoluşçu Analiz Eğitimi’ni bitiren profesyoneller, Varoluşçu Psikoterapilerde İleri Çalışmalar Eğitimi’ne katılabilirler.

Eğitimler Federation of Existential Therapists in Europe, World Confederation for Existential Therapy ve Dallas, Teksas’da bulunan Viktor Frankl Institute of Logotherapy tarafından tanınmaktadır.

Eğitim hakkında ayrıntıları aşağıdaki sayfalarda bulabilirsiniz.

Sorularınız ve başvurularınız için iletisim@varoluscuakademi.com adresine email atabilirsiniz.