Sena Yüksel Hakkında

Sena Yüksel, Psikoloji lisans eğitimini Yeditepe Üniversitesi’nde, Klinik Psikoloji yüksek lisansını Bahçeşehir Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Koç Üniversitesi Çocuk ve Aile Çalışmaları Laboratuvarında yürütülen çocuğun sosyal uyumu, ebeveyn ve mizaç konulu kültürlerarası çalışmada araştırma asistanlığı yapmıştır. Bahçeşehir Üniversitesi Beyin ve Biliş Araştırmaları Laboratuvarı’nda Marmara Üniversitesi Hastanesi ile ortak yürütülmekte olan Obsesif-Kompulsif Bozuklukta Meta-kognitif süreçler adlı projenin araştırma asistanı olarak çalışmaya devam etmektedir.

Mindfulness Institute tarafından hayata geçirilen Kulaktan Kulağa Mindfulness Sosyal Sorumluluk Projesi ekibindedir, proje kapsamında aldığı eğitimin ardından çeşitli sivil toplum kuruluşlarında altışar haftalık Mindfulness Temelli Psiko-Eğitim programları uygulamıştır. Beden odaklı psikoterapi yaklaşımları ile ilgilenmektedir; bu kapsamda Somatik Deneyimleme Uygulayıcı Eğitimi’ne devam etmektedir. Advayta Yoga’dan yoga hocalık eğitimini tamamlamıştır. “Travmaya Duyarlılık” kavramı ile çalışmaktadır. Travmaya Duyarlı Yoga Giriş eğitimi almıştır. Maya Vakfı’nda “Travmaya Duyarlı Okul” projesi klinik ekibinde çalışmaktadır.

Temel Varoluşçu Analiz Eğitimini tamamlamıştır. 2018 yılından beri Varoluşçu Akademi bünyesinde Psikodinamik ve Varoluşçu yaklaşımlar ile bireysel terapi seanslarını sürdürmektedir.