Sena Dönmez Hakkında

Klinik psikolog ve psikoterapist Sena Dönmez, İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden 2016 yılında yüksek onur derecesiyle mezun oldu. Klinik psikoloji uzmanlığını İstanbul Bilgi Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı’ndan mezun olarak 2019 yılında aldı. 

Eğitim hayatı süresince İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Merkezi, İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Psikiyatri Polikliniği ve Yeşilay Danışmanlık Merkezi’nde klinik stajlarını gerçekleştirdi. 2017-2019 yılları arasında İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde süpervizyon eşliğinde genç ve yetişkinlerle psikanalitik yönelimle psikoterapi seansları yürüttü.

2019-2021 yılları arasında Yeşilay Danışmanlık Merkezi’nde (YEDAM) Klinik Psikolog olarak çalıştı. Alkol, madde, kumar ve internet bağımlılığı alanlarında yetişkin ve çocuk-ergen grupla bireysel psikoterapi seansları, grup terapi seansları ve aile görüşmeleri gerçekleştirdi. Alkol-madde kullanım problemi yaşayan çocuk-ergen yaş grubu için özelleşmiş müdahale programı hazırlayan bir ekipte Prof. Dr. Kültegin Ögel ile birlikte çalıştı ve ekibin koordinatörlüğünü yürüttü.

Almış olduğu psikanalitik yönelimli terapi eğitiminin yanı sıra, 2020 yılında Varoluşçu Akademi’de Temel Varoluşçu Analiz Eğitimi ve İleri Varoluşçu Analiz Eğitimi’ni tamamladı. Halen Varoluşçu Terapi Formasyonu’na devam etmektedir.

2021 yılı itibariyle çalışmalarını Varoluşçu Akademi bünyesinde sürdürmektedir. Yetişkinlerle yürüttüğü bireysel terapilerde psikanalitik ve varoluşçu yönelimle çalışmaktadır.

​​​