Barış Can Hakkında

Barış Can, 2018’de İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji ve İngilizce Öğretmenliği bölümlerinden çift anadalla ve okul derecesiyle mezun olmuştur. Devamında, 2021 yılında aynı üniversitenin Klinik Psikoloji yüksek lisans programından onur derecesiyle uzmanlığını almıştır. Öncesinde Sabancı Üniversitesi Toplumsal ve Siyasal Bilimler bölümünü ve Boğaziçi Üniversitesi’nde Felsefe yüksek lisans programının ders yükümlülüğünü tamamlamıştır.

Psikoterapistliğe ilk olarak İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde çocuk, ergen ve aileleriyle terapi yaparak başlamıştır. Eğitimi süresince Psikodinamik Terapi Süreçleri Laboratuvarı’nda araştırma asistanı ve MEF Üniversitesi’nin Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünde öğretim asistanı olarak görev yapmıştır. Mezuniyet tezini ergen psikodinamik psikoterapisindeki seans içi terapist-danışan etkileşim yapıları üzerine yazmıştır ve tezin bir kısmı uyarlanarak Dr. Sibel Halfon’la birlikte uluslararası bilimsel bir derginin ergen sağlığı üzerine özel bir sayısında basılmıştır. 

2020’den itibaren Temel Varoluşçu Analiz Eğitimi’ne ve ileri Varoluşçu Psikoterapi eğitimlerine devam etmektedir. Varoluşçu ve psikodinamik temelli olarak ergen ve yetişkinlerle çalışmaktadır.