Varoluşçu Vaka Buluşmaları – 1

Varoluşçu Akademi’dan ve EXİSTanbul’dan yeni bir etkinlik! Varoluşçu Vaka Buluşmaları’nda varoluşçu felsefe ve psikoterapinin uygulamalı boyutu yakından ele alınacak, varoluşçu psikoterapi uygulamaları vaka anlatımları eşliğinde derinlemesine incelenecektir. Bu sayfada konferansa dair ayrıntılı bilgileri bulabilirsiniz.

Tanıtım yazısı
Günümüz ruh sağlığı söyleminde gerek klinik depresyona gerekse de depresif hislere bir an evvel kurtulunması gereken semptomlar gözüyle bakılmaktadır. Deneyimlerimizin geri kalanında olduğu gibi, varoluşçu bakış açısı depresif ruh halinin anlamlandırılmasını ve danışanın hayatına dair anlattıklarının keşfini önerir. Kısacası depresif haller kurtulunması gereken hallerden öte, bize kendimize, içinde yaşadığımız dünyaya ve yaşamak istediğimiz hayata dair önemli işaretler ve ipuçları verebilir.

Bu konferansta depresif hallerin varoluşçu karşılıklarına dair kuramsal bir konuşmayı takiben altı vaka çalışması üzerinden varoluşçu psikoterapinin depresyona nasıl yaklaştığına odaklanılacaktır.

3 Mayıs 2020 Pazar günü, gün boyunca Cezayir Salonları’nda gerçekleştireceğimiz bu buluşmada hem ruh sağlığı çalışanları olarak çok sık karşılaştığımız hem de kendi hayatımızda deneyimlediğimiz yanı ile bu insan olma halini tartışacağız.

Önemli bilgiler
Zaman: 3 Mayıs 2020, Pazar
Yer: Cezayir Salonları
(Firuzağa, Hayriye Cd. No:12, 34425 Beyoğlu/İstanbul)
Son kayıt tarihi: Kontenjan dolması ile kayıtlar kapatılacaktır.

Kayıt Olmak için Yapılması Gerekenler
Kayıt işlemlerinizi başlatmak için tıklayın.
* Kayıt işlemleri Google Forms üzerinden sağlanmakta olup etkinliğin Google Form kayıt sayfasına yönlendirileceksiniz.

Katılım Koşulları
Ruh sağlığı alanları (psikoloji, psikiyatri, sosyal hizmet, psikolojik danışmanlık, psikoterapi) çalışanları ve ilgili bölümlerin 3. ve 4. sınıf öğrencileri, sağlık çalışanları bu konferansa katılabilir.
**ÖNEMLİ NOT: Bu konferans sadece danışan-terapist, hasta-doktor ilişkisinin bağlayıcılığı kapsamına giren kişilerin ve ilgili alanların öğrencilerinin katılımına açıktır.

Katılım Ücretleri:
Öğrenci ve Varoluşçu Psikoterapiler Derneği Üyesi: 150 TL
Ruh sağlığı çalışanları ve uzmanlar: 200 TL

Konferans programı
Konferans programı ilerleyen haftalarda açıklanacaktır.

İletişim
Tüm sorularınızı için iletisim@varoluscuakademi.com adresine yazabilirsiniz.