Grup Terapisi

grup terapisi 2018 afiş.png

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME: Aralık’ta başlaması planlanan terapi grubumuz başlamıştır. Bu grup için yeni başvuru kabul edememekteyiz. Ancak yine de sayfanın sonundaki başvuru formunu doldurarak bir sonraki açılacak terapi grubundan haberdar olabilirsiniz.

Varoluşçu yaklaşım bizlere dünyadaki yerimizi, hayatın anlamını; sorumluluk, özgürlük, tercih, suçluluk, kaygı, içsel çatışma gibi yaşamımızın vazgeçilmez pek çok meselesini yakından incelemek, kendimizi anlamak için alan açan bir terapi yaklaşımıdır. Katılımcıların gruba taşıdıkları konular grup tarafından varoluşçu bir çerçeveden incelenirken, kişinin bireyler arası ilişkilerini dürüstçe araştırıp tartışabileceği bir alan yaratılmış olacak.

GRUP TERAPİSİ

Grup süreci bireysel süreçlere nazaran farklı bir keşif ve iyileşme imkanı sunar. Bunun sebebi katılımcıların kendi sosyal hayatlarındaki kişiler arası ilişki tarzlarını gruba taşımaları ve doğrudan grupta kurdukları ilişki üzerinden inceleme fırsatı kazanmalarıdır. Oluşan grup dinamikleri içerisinde katılımcılar kişiler arası dinamiklerini ve bu dinamiklere eşlik eden içsel süreçlerini araştırma imkanı yakalar.

KİMLER KATILABİLİR

Grup süreci kendini keşfetmek isteyen, kişiler arası ilişkilerindeki dinamikleri grup ortamında yakından incelemek isteyen bütün yetişkin bireylere açıktır.

Katılmak isteyen kişi ile grup lideri arasında önce bireysel bir ön görüşme yapılacak ve ardından kişi gruba alınabilecektir. Bireysel görüşme tanışma ve grup oluşturma sürecinin bir parçasıdır ve grup süreci kadar önemlidir.

TARİHLER-SÜRE-YER

Yeni terapi grubunun planlanması ile duyurulacaktır.

ÜCRET

Buluşma başı ücreti 100TL’dir.(KDV dahil).

Ödeme her ay başında, o ay planlanan seans sayısı doğrultusunda alınmaktadır.

GRUP TERAPİSİNİN İŞLEYİŞİNE DAİR 

  • Bu terapi grubu kapalı grup prensibi ile yürütülecektir. Gruba katılan katılımcılar 6 ay boyunca grupta kalacaklarına dair taahhüt vermiş olurlar.
  • Katılımcıların buluşmalara tam ve düzenli gelişi, hem kendileri hem de grup işleyişi açısından vazgeçilmezdir.
  • Katılımcılar gelmedikleri buluşmaların ücretinden sorumludur.
  • Bu terapi grubu, her terapi sürecinin tabi olduğu mahremiyet, gizlilik gibi temel kurallara tabidir. Çerçeve ve kurallar üzerine ilk buluşmada ayrıntılı konuşulacaktır.

GRUP LİDERİ

Berçem Göktürk, Psikolog, Ergen, Yetişkin ve Grup Psikoterapisti

Berçem Göktürk İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji bölümünden onur derecesiyle mezun olmuştur. Okan Üniversitesi Travma Odaklı Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programında tez aşamasındadır. Üniversite sürecinde Balıklı Rum Hastanesi’nde staj yapmış ve Kanserli Çocuklara Umut Vakfı’nda gönüllü olarak çalışmıştır. Lisans tezini “Üniversite Öğrencilerinde Alkol Tüketim Sıklığı ve Alkol Tüketim Oranı Arasındaki İlişki” başlığında yazmış olan Berçem Göktürk, mezuniyet sonrasında Fransız Lape Psikiyatri Hastanesi’nde stajyer psikolog olarak çalışmış ve yapılan grup terapilerinde yardımcı terapist olarak görev almıştır.

2013 yılında başladığı Temel Varoluşçu Analiz ve Logoterapi eğitiminin 2 yıllık teorik bölümünü ve İleri Varoluşçuluk Eğitimi’ni tamamlamış olan Göktürk 2015 yılından itibaren Varoluşçu Akademi’de yetişkinler ile varoluşçu ekolde bireysel terapi gerçekleştirmektedir. Aynı zamanda Kanserli Çocuklara Umut Vakfı’nda kanser tedavisi gören ergenler ve aileleri ile bireysel terapi yapmaktadır.

Başvuru Formu