Grup Terapisi

varoluscu

 

VAROLUŞÇU GRUP TERAPİSİ ARALIK’TA BAŞLIYOR!

Aralık 2017’de başlayarak her hafta perşembe akşamları Galata’da bir araya gelecek olan grup varoluşçu temelli olacak.Varoluşçu yaklaşım bizlere dünyadaki yerimizi, hayatın anlamını; sorumluluk, özgürlük, tercih, suçluluk, kaygı, içsel çatışma gibi yaşamımızın vazgeçilmez pek çok meselesini yakından incelemek, kendimizi anlamak için alan açan bir terapi yaklaşımıdır. Katılımcıların gruba taşıdıkları konular grup tarafından varoluşçu bir çerçeveden incelenirken, kişinin bireyler arası ilişkilerini dürüstçe araştırıp tartışabileceği bir alan yaratılmış olacak.

GRUP TERAPİSİ

Grup süreci bireysel süreçlere nazaran farklı bir keşif ve iyileşme imkanı sunar. Bunun sebebi katılımcıların kendi sosyal hayatlarındaki kişiler arası ilişki tarzlarını gruba taşımaları ve doğrudan grupta kurdukları ilişki üzerinden inceleme fırsatı kazanmalarıdır. Oluşan grup dinamikleri içerisinde katılımcılar kişiler arası dinamiklerini ve bu dinamiklere eşlik eden içsel süreçlerini araştırma imkanı yakalar.

KİMLER KATILABİLİR

Grup süreci kendini keşfetmek isteyen, kişiler arası ilişkilerindeki dinamikleri grup ortamında yakından incelemek isteyen bütün yetişkin bireylere açıktır.

Katılmak isteyen kişi ile grup lideri arasında önce bireysel bir ön görüşme yapılacak ve ardından kişi gruba alınabilecektir. Bireysel görüşme tanışma ve grup oluşturma sürecinin bir parçasıdır ve grup süreci kadar önemlidir.

TARİHLER-SÜRE-YER

Grup her hafta Perşembe günleri saat 19:30-21:00 arasında buluşacaktır. Her buluşma 90 dakika sürecektir. Buluşmalar 14 Aralık’ta başlayacak ve 31 Mayıs’ta son bulacaktır. Toplam 25 buluşma gerçekleştirilecektir.

Ön görüşmeler kasım ayı içerisinde yapılacaktır.

ÜCRET

Buluşma başı ücreti 100TL’dir.(KDV dahil).

Peşin ödemede yüzde 10 indirim imkanı mevcuttur (25 oturum için KDV dahil 2.250TL).

GRUP TERAPİSİNİN İŞLEYİŞİNE DAİR DAHA ÇOK BİLGİ Mİ ALMAK İSTİYORSUNUZ?

Bu sürece başvurmayı düşünüyorsanız, Varoluşçu Grup Terapisine Dair Bilgilendirme ve Varoluşçu Grup Terapisi Hangi Çerçevede Gerçekleşecek? metinlerini ön görüşmeye gelmeden önce incelemenizi öneririz.

Varoluşçu Grup Terapisine Dair Bilgilendirme
Varoluşçu Grup Terapisi Hangi Çerçevede Gerçekleşecek?

GRUP LİDERİ

Büşra KÜÇÜK, Psikolojik Danışman

Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünde tamamladıktan sonra çeşitli eğitim kurumlarında çocuklarla ve ergenlerle çalıştı. 

2014-2016 yılları arasında Varoluşçu Akademi’de Temel Varoluşçu Analiz ve Logoterapi Eğitimini, 2017 yılında Varoluşçu Psikoterapilerde İleri Çalışmalar eğitimini tamamladı. Çeşitli yayın organlarında yazıları yayınlanmaktadır. Varoluşçu Akademi’de yetişkinlerle bireysel ve grup terapisi çalışmalarına devam etmektedir.

Başvuru Formu