Grup Terapisi

varoluscu

Varoluşçu Grup Terapisi yeni danışanlar almaya devam ediyor! Başvuru formuna sayfanın sonunda ulaşabilirsiniz!

Kasım 2016’da başlamış olan grup, her hafta perşembe akşamları Galata’da bir araya gelmektedir ve varoluşçu temellidir. Varoluşçu yaklaşım bizlere dünyadaki yerimizi, hayatın anlamını; sorumluluk, özgürlük, tercih, suçluluk, kaygı, içsel çatışma gibi yaşamımızın vazgeçilmez pek çok meselesini yakından incelemek, kendimizi anlamak için alan açan bir terapi yaklaşımıdır. Katılımcıların gruba taşıdıkları konular grup tarafından varoluşçu bir çerçeveden incelenirken, kişinin bireyler arası ilişkilerini dürüstçe araştırıp tartışabileceği bir alan yaratılmış olacak.

GRUP TERAPİSİ

Grup süreci bireysel süreçlere nazaran farklı bir keşif ve iyileşme imkanı sunar. Bunun sebebi katılımcıların kendi sosyal hayatlarındaki kişiler arası ilişki tarzlarını gruba taşımaları ve doğrudan grupta kurdukları ilişki üzerinden inceleme fırsatı kazanmalarıdır. Oluşan grup dinamikleri içerisinde katılımcılar kişiler arası dinamiklerini ve bu dinamiklere eşlik eden içsel süreçlerini araştırma imkanı yakalar.

KİMLER KATILABİLİR?

Grup süreci kendini keşfetmek isteyen, kişiler arası ilişkilerindeki dinamikleri grup ortamında yakından incelemek isteyen bütün yetişkin bireylere açıktır.

Katılmak isteyen kişi ile grup liderleri arasında önce bireysel bir ön görüşme yapılacak ve ardından kişi gruba alınabilecektir. Bireysel görüşme tanışma ve grup oluşturma sürecinin bir parçasıdır ve grup süreci kadar önemlidir.

TARİHLER-SÜRE-YER

Grup her hafta Perşembe günleri saat 19:30-21:00 arasında buluşmaktadır. Her buluşma 90 dakika sürmektedir. Grup süreci ucu açık bir şekilde devam etmektedir ve belirlenmiş bir bitiş tarihi yoktur. Resmi tatillere denk gelen günlerde buluşma yapılmaz.

Başvuru formunu doldurduktan sonra danışan adayları grup terapistleri ile bir ön görüşme yapacaktır.

ÜCRET

Buluşma başı ücreti 80TL’dir.(KDV dahil).

GRUP TERAPİSİNİN İŞLEYİŞİNE DAİR DAHA ÇOK BİLGİ Mİ ALMAK İSTİYORSUNUZ?

Bu sürece başvurmayı düşünüyorsanız, Varoluşçu Grup Terapisine Dair Bilgilendirme ve Varoluşçu Grup Terapisi Hangi Çerçevede Gerçekleşecek metinlerini ön görüşmeye gelmeden önce incelemenizi öneririz.

Varoluşçu Grup Terapisine Dair Bilgilendirme
Varoluşçu Grup Terapisi Hangi Çerçevede Gerçekleşecek?

GRUP LİDERLERİ

Büşra KÜÇÜK, Psikolojik Danışman

Doğukan ŞAYAN, Uzm. Psikolojik Danışman

Başvuru Formu