Varoluşçu Buluşmalar – İzmir: Varoluşçu Psikoterapiye Giriş

Varoluşçu psikoterapinin müdahaleleri psikolojiden ziyade felsefeye dayanır. Yani bireylerle çalışırken yalnızca bireylerin kendilerini veya zihinlerini değil, hayatlarını anlamalarına yardımcı olur. Bu nedenle bireylerle çalışırken şu an hayatlarının neresinde olduklarını, nereden bu noktaya geldiklerini, gerçekten nereye gitmek istediklerini araştırmayı hedefler. Bu araştırma bireyin yaşam amacının, kendi değerlerinin farkına varması ve hayatını neye adamak istediği konusunda net ve açık hale gelmesiyle ilgilidir.

Ayrıca, bireyin gerçekten kendisiyle ilgili olanla, kendisi için neyin önemli olduğuyla, hangi deneyimi gerçekten yaşamak istediği ile tekrardan bağlantı kurmasına da yardım eder. Böylece birey yalnızca yığınları takip etmektense özne olduğunun farkına varır.
Bundan daha derine inersek; bireyin hayatında doyum sağlaması için ihtiyaç duyduğu ve yaşamına değer katan, onu sabahları yatağından kaldıran şeylerle bağlantı kurmasını amaçlar.

Bu doğrultuda Varoluşçu Psikoterapiler Derneği’nin her yıl farklı bir temayla gerçekleştireceği “Varoluşçu Buluşmalar”ı düzenliyor.

13 Mayıs 2018 Pazar günü gerçekleştirilecek buluşmada katılımcılar varoluşçu psikoterapinin derinliklerine inecek.

Varoluşçu psikoterapi ile tanışmak, varolan bilgilerini derinleştirmek ve deneyimlemek isteyen herkesi bu buluşmaya bekliyoruz.

Kayıt Olmak için Yapılması Gerekenler:
1- Belirtilen linkteki kayıt formunun doldurulması gerekmektedir.
2- Link doldurulduktan sonra tarafınıza onay maili gelecektir. Onay mailini takiben 24 saat içerisinde kayıt dekontu ile birlikte varsa öğrenci belgeniz varoluscupsikoterapilerdernegi@gmail.com adresine mail olarak iletilmelidir.

Kayıt Formu için linki tıklayınız:
https://goo.gl/F4jN4R

Katılım Koşulları:
Etkinlik varoluşçu psikoterapiye ilgi duyan herkese açıktır.

Katılım Ücretleri:
Öğrenci ve Dernek Üyesi: 50 TL
Ruh sağlığı çalışanları ve uzmanlar: 60 TL
Not: Ücrete “Varoluşçu Danışmanlıkta ve Psikoterapide Beceriler” kitabı dahildir.

İletişim:
varoluscupsikoterapilerdernegi@gmail.com
https://existanbul.org/