Varoluşçu Buluşmalar – 3

İlginiz için teşekkür ederiz. Kontenjanımız dolduğu için kayıtlarımızı 18 Kasım 2019 öğle itibariyle kapatmış bulunmaktayız.

Her sene düzenlenen Ulusal Varoluşçu Psikoterapiler Konferanslarının üçüncüsü “Kendine Yakın Ötekine Yakın, Kendine Uzak Ötekine Uzak” teması ile 8 Aralık 2019 günü Varoluşçu Akademi ve Varoluşçu Psikoterapiler Derneği EXİSTanbul işbirliği altında gerçekleştirilecektir. Bu sayfada konferansa dair ayrıntılı bilgileri bulabilirsiniz.

Tanıtım yazısı
İlişkisel bir varlık olarak insan sürekli olarak sosyal dünyası içerisinde; ebeveyniyle, arkadaşıyla, komşusuyla, sevdiği-sevmediği nesnelere, sevdiği-sevmediği insanlarla. Bu ilişkilerin sınırını belirlemek, kendini var etmek ve duyguların farkına varmak zorlayıcı olabiliyor. Seçtiğimiz ya da zorunda bırakıldığımız ilişki içerisinde nasıl davranacağımız, nasıl bir duruş sergileyeceğimiz, ilişkiyi nasıl devam ettirip, nasıl bitireceğimiz cevabı zor olan ya da bazen bir cevabı olmayan sorular.

İlişki dendiğinde aklımıza gelenler farklı olsa da felsefi ve terapötik açıdan ortaklaşabileceğini ve üzerine birlikte konuşabileceğimizi düşündüğümüz “Kendine Yakın Ötekine Yakın, Kendine Uzak Ötekine Uzak” temasıyla Varoluşçu Buluşmalar konferansının üçüncüsünü düzenliyoruz.

8 Aralık 2018 Pazar günü, gün boyunca Cezayir Salonları’nda gerçekleştirilecek konferansta katılımcılar ilişkiler üzerine düşünme, dinleme ve tartışma imkanını yakalayacaklar.

Varoluşçu psikoterapi ile tanışmak, var olan bilgilerini derinleştirmek ve deneyimlemek isteyen herkesi bu buluşmaya bekliyoruz.

Önemli bilgiler
Zaman: 8 Aralık 2019 – 9.30-18.30
Yer: Cezayir Salonları
(Firuzağa, Hayriye Cd. No:12, 34425 Beyoğlu/İstanbul)
Son kayıt tarihi: Kontenjan dolması ile kayıtlar kapatılacaktır.

Kayıt Olmak için Yapılması Gerekenler
İlginiz için teşekkür ederiz. Kontenjanımız dolduğu için kayıtlarımızı 18 Kasım 2019 öğle itibariyle kapatmış bulunmaktayız.

Katılım Koşulları
Psikoloji, Psikolojik ve Rehberlik Danışmanlık, Psikiyatri, Sosyal Hizmet, Felsefe bölümlerinin 3. ve 4. sınıf öğrencileri, mezunları ve varoluşçu psikoterapiye ilgi duyanlar
Katılım Ücretleri:
Öğrenci ve Dernek Üyesi: 120 TL
Ruh sağlığı çalışanları ve uzmanlar: 150 TL

Konferans programı

İletişim
varoluscubulusmalar@gmail.com
https://existanbul.org/