Herkes için Varoluşçuluk: Kaygı ile Yaşamak

KAYIT FORMU

Varoluşçu Akademi yeni bir seminer serisi başlatıyor! Herkes için Varoluşçuluk seminer serisinde varoluşçu felsefe ve psikoterapinin bilgi birikiminin ilgi duyan herkese aktarılması hedeflenmektedir.

Bu seminer serisinin ilkinde Ferhat Jak İçöz varoluşçu bakış açısının kaygıya dair söylediklerini anlatacaktır.

Tanıtım yazısı
“Kim ki doğru şekilde kaygılı olmayı öğrenir, nihaiyi öğrenir” demiştir Kierkegaard. Ne kadar ilginçtir ki kaygıya dair günümüzde ağır basan söylem kaygının kurtulunması, azaltılması veya yönetilmesi gereken bir hal olduğu üzerinedir. Kaygı dostumuz olabilir mi? Varoluşçuluğun bu soruya cevabı kocaman bir evet. Kaygılı olmak yeterince zorken bir de kaygılı olduğumuz için kendimize yaptıklarımız (kendimizi suçlamak, utanmak, kaygıdan kurtulmaya çalışırken sarf ettiğimiz çaba) adeta düğüm üzerine düğüm atmaktadır. Bu seminerde kaygınıza yeni bir bakış açısı kazanmanız ve böylelikle kaygınızla ilişkinizde değişiklik yapabilmeniz için bir özgürlük alanı açılması hedeflenmektedir. Bu seminerde farklı varoluşçu filozofların kaygıya dair söyledikleri işlendikten sonra bunların bizlere gündelik hayatımızda nasıl rehberlik edebileceği incelenecektir.

Seminer interaktif bir şekilde sürdürülecek olup, seminerin son kısmı katılımcıların sorularına ve konuşmacının bu sorulara cevaplarına ayrılacaktır. 

Önemli bilgiler
Zaman: 9 Haziran 2020, Salı – 20:30-22:00
Yer: Zoom – İlgili platform ve erişim bilgileri katılımcılarla paylaşılacaktır
Son kayıt tarihi: Kontenjan dolması ile kayıtlar kapatılacaktır.
* Seminerin ilgi görmesi durumunda tekrar planlanacaktır.
** Kontenjan olduğu sürece kayıtlar devam edecektir.

Katılım Koşulları
Konuya ilgi duyan herkes bu seminere katılabilir.

Katılım Ücretleri: 150TL (indirimli kategori bulunmamaktadır)

Kayıt Olmak için Yapılması Gerekenler
Kayıt işlemlerinizi gerçekleştirmek için tıklayın. (iyzico üzerinden kayıt formu ve ödeme sayfasına yönlendirileceksiniz.

İletişim
Tüm sorularınızı için iletisim@varoluscuakademi.com adresine yazabilirsiniz.