Varoluşçu Vaka Buluşmaları – 2: Online Çalışmak

İlkini 2020’de düzenlediğimiz Varoluşçu Vaka Buluşmaları’nın ikincisini 28 Şubat 2021 Pazar günü gerçekleştireceğiz. Varoluşçu Vaka Buluşmaları’nda amacımız varoluşçu terapi pratiğini katılımcılara belli bir konu odağında aktarmak. Bu konferans, pratik çıkarımlar ve vaka anlatımları ile bir nevi kısa bir eğitim işlevi görmektedir. Bu sayfada konferansa dair ayrıntılı bilgileri bulabilirsiniz.

Tanıtım yazısı
Online veya uzaktan terapi aslında uzun zamandır uygulanmakta olan bir terapi metodu. Coğrafi zorlukları aşmak için telefon ile terapi geleneği ile başlayan bu uygulama, teknolojinin ilerlemesi ile online – görüntülü bir hal almıştır. Fakat online terapilerin ana akım terapi tartışmasına tam anlamıyla girmesi 2020 yılının başından itibaren pandemi koşulları ile terapi ofislerinin kapanmasıyla, danışanların terapi odasında ağırlanmasının imkansız hale gelmesiyle olmuştur.

Online veya uzaktan terapilerin geçerliliği, güvenilirliği ve etkinliği uzun zamandır tartışılmakta. Ancak meselenin nicel ölçütlerin ötesinde terapist-danışan ikilisinin deneyimi üzerinden tartışılmaya ihtiyacı vardır. Online veya uzaktan çalışmak terapötik anlamda bir şeyleri kaybetmek anlamına geldiği gibi, yeni imkanların da ortaya çıkması anlamına gelmektedir.

28 Şubat 2021 Pazar günü, gün boyunca Zoom üzerinden gerçekleştirilecek konferansta katılımcılar online çalışmanın farklı boyutlarını gözden geçirme imkanı yakalayacak. Konferansta yer alacak konuşmalar online çalışmada nelere dikkat edilmesi, nelerden sakınılması, çerçevenin nasıl korunacağı, iletişimin nasıl etkilendiği gibi farklı boyutlara odaklanacaktır.

Gerek uygulamadaki varoluşçu terapiye merak duyan, gerekse de online çalışmak adına temel bir çerçeve ve yöntem öğrenmek isteyen tüm ruh sağlığı çalışanlarını bu konferansa bekliyoruz.

Önemli bilgiler
Zaman: 28 Şubat 2021 – tüm gün (saatler program ile beraber açıklanacak)
Yer: Zoom
Kimler katılabilir: Sadece ruh sağlığı alanı çalışanları, mezunları ve öğrencileri.
Son kayıt tarihi: Kontenjan dolması ile kayıtlar kapatılacaktır.

Katılım Koşulları
**Bu konferans ilgilenen herkesin katılımına açıktır.**
Katılım Ücretleri:
Genel kayıt: 200TL
Öğrenci ve Dernek Üyesi: 150 TL

Kayıt Olmak için Yapılması Gerekenler
1. Aşağıdaki ödeme linklerini kullanarak ödemenizi gerçekleştirin. Ödeme işlemleri iyzico platformu üzerinden kredi kartı ile gerçekleştirilmektedir. Ödeme konusunda zorluk yaşarsanız ve alternatif kayıt yöntemlerini öğrenmek için bize iletisim@varoluscuakademi.com adresinden ulaşabilirsiniz.
Kayıt ödeme sayfası (genel kayıt)
Kayıt ödeme sayfası (öğrenciler ve dernek üyeleri için – öğrenci belgesi ibrazı gereklidir)

2. Ödeme onay kodunuzu veya onay sayfasının ekran görüntüsünü iletisim@varoluscuakademi.com adresine iletin. Öğrenci olarak kayıt yaptırdıysanız lütfen bu emaile öğrenci olduğunuza dair bir belge de ekleyin (öğrenci belgesi gibi).

3. En geç iki iş günü içinde konferans kaydınızın alındığına dair bir teyit emaili alacaksınız. (Emaillerimiz bazen gereksiz emailler (junk) kutusuna düşmektedir. Lütfen email kutunuzu iletisim@varoluscuakademi.com adresinden gelen emaillere bakarak arayın. Bir sorun ile karşılaştığınız takdirde lütfen yukarıdaki adresten bizim ile iletişime geçin.)

Konferans programı
İlerleyen haftalarda açıklanacaktır.

İletişim
iletisim@varoluscuakademi.com