Varoluşçu Vaka Buluşmaları-3: Kaygı ile Çalışmak – Gündelik Kaygı ve Kaygı Bozuklukları

İlkini 2020’de düzenlediğimiz Varoluşçu Vaka Buluşmaları’nın üçüncüsünü 23 Mayıs 2021 Pazar günü gerçekleştireceğiz. Varoluşçu Vaka Buluşmaları’nda amacımız varoluşçu terapi pratiğini katılımcılara belli bir konu odağında aktarmak. Bu konferans, pratik çıkarımlar ve vaka anlatımları ile bir nevi kısa bir eğitim işlevi görmektedir. Bu sayfada konferansa dair ayrıntılı bilgileri bulabilirsiniz.

Tanıtım yazısı
Kaygı, danışan adaylarını psikoterapiye en sık başvurma sebepleri arasında yer almaktadır. Ancak günümüzde kaygı kelimesi ciddi bir enflasyonu uğramış, gerek danışanlar gerekse de terapistlerce farklı birçok duygunun yerine kullanılır hale gelmiştir.

Oysaki varoluşçu bakış açısı kaygıyı diğer duygular arasında herhangi bir duygu olarak görmez. Kaygı, canlı olmanın, insan olmanın vazgeçilmez bir parçasıdır. İnsan hayatta olduğu sürece kaygılıdır, fark etse de, etmese de. Önemli olan ömrümüz boyunca bize eşlik eden bu ontolojik kaygı ile ne yaptığımızdır.

Bu çerçevece varoluşçu terapi, geleneksel psikopatolojinin sunduğu kaygı bozuklukları kategorilerine de farklı bir açıdan bakar. Kaygı, bize potansiyellerimizi hatırlatırken ondan kurtulmaya çalışmak da bizi canlılığımızdan men eder.

23 Mayıs 2021 Pazar günü, gün boyunca Zoom üzerinden gerçekleştirilecek konferansta katılımcılar kaygı meseleleri ile çalışmanın farklı boyutlarını gözden geçirme imkanı yakalayacak. Konferansta yer alacak konuşmalar kaygı ile nasıl çalışılabileceğine dair farklı örnekler sunacak.

Kaygı ile çalışmaya farklı bir bakış açısı getirmeyi isteyen tüm ruh sağlığı çalışanlarını ve ruh sağlığı alanı öğrencilerini bu konferansa bekliyoruz.

Önemli bilgiler
Zaman: 23 Mayıs 2021 – tüm gün (saatler program ile beraber açıklanacak)
Yer: Zoom
Kimler katılabilir: Sadece ruh sağlığı alanı çalışanları, mezunları ve öğrencileri.
Son kayıt tarihi: Kontenjan dolması ile kayıtlar kapatılacaktır.

Katılım Koşulları
**Bu konferans sadece ruh sağlığı alanı çalışanlarının ve öğrencilerinin katılımına açıktır.**
Katılım Ücretleri:
Genel kayıt: 200TL
Öğrenci ve Dernek Üyesi: 150 TL

Kayıt Olmak için Yapılması Gerekenler
1. Aşağıdaki ödeme linklerini kullanarak ödemenizi gerçekleştirin. Ödeme işlemleri iyzico platformu üzerinden kredi kartı ile gerçekleştirilmektedir. Ödeme konusunda zorluk yaşarsanız ve alternatif kayıt yöntemlerini öğrenmek için bize iletisim@varoluscuakademi.com adresinden ulaşabilirsiniz.
Kayıt ödeme sayfası (genel kayıt)
Kayıt ödeme sayfası (öğrenciler ve dernek üyeleri için – öğrenci belgesi ibrazı gereklidir)

2. Ödeme onay kodunuzu veya onay sayfasının ekran görüntüsünü iletisim@varoluscuakademi.com adresine iletin. Öğrenci olarak kayıt yaptırdıysanız lütfen bu emaile öğrenci olduğunuza dair bir belge de ekleyin (öğrenci belgesi gibi).

3. En geç iki iş günü içinde konferans kaydınızın alındığına dair bir teyit emaili alacaksınız. (Emaillerimiz bazen gereksiz emailler (junk) kutusuna düşmektedir. Lütfen email kutunuzu iletisim@varoluscuakademi.com adresinden gelen emaillere bakarak arayın. Bir sorun ile karşılaştığınız takdirde lütfen yukarıdaki adresten bizim ile iletişime geçin.)

Konferans programı
İlerleyen haftalarda açıklanacaktır.

İletişim
iletisim@varoluscuakademi.com