Ferhat Jak İçöz ile Varoluşçuluk: Nisan-Haziran 2021 Dönemi Seminerleri

Varoluşçu Akademi’nin sunduğu Ferhat Jak İçöz ile Varoluşçuluk seminer dizisi Nisan-Haziran 2021 döneminde de devam ediyor. Bu dönem için planladığımız 6 seminere dair ayrıntılı bilgilere ve kayıt işlemlerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Seminer programı
Nisan 2021
– Günlük Hayat İçin Felsefe: Kierkegaardcı Terapi, Kierkegaardcı Hayat geçmiş seminer – kayıttan izlemek mümkün
Bu seminerde başta kaygı, umutsuzluk, günahkarlık ve iman olmak üzere Kierkegaard’ın sunduğu kavramların terapideki ve günlük hayattaki karşılıkları anlatılacaktır. Kierkegaard’ı temel bir rehber olarak alacak olursak nasıl bir hayat süreceğimiz ve nasıl bir terapi sunabileceğimiz uygulamalarla aktarılacak.
– Günlük Hayat İçin Felsefe: Nietzscheci Terapi, Nietzscheci Hayat geçmiş seminer – kayıttan izlemek mümkün
Bu seminerde başta amor fati, bengi dönüş, beden ve son insan olmak üzere Nietzsche’nin sunduğu kavramların terapideki ve günlük hayattaki karşılıkları anlatılacaktır. Nietzsche’nin felsefesini temel bir rehber olarak alacak olursak nasıl bir hayat süreceğimiz ve nasıl bir terapi sunabileceğimiz uygulamalarla aktarılacak.

Mayıs 2021
– Günlük Hayat İçin Felsefe: Heideggerci Terapi, Heideggerci Hayat 8 Mayıs 2021, Cumartesi, 13.00-14.30
Bu seminerde başta Dasein, Eigentlichkeit, Das Man ve Befindlichkeit-Stimmung olmak üzere Heidegger’in sunduğu kavramların terapideki ve günlük hayattaki karşılıkları anlatılacaktır. Heidegger’in felsefesini temel bir rehber olarak alacak olursak nasıl bir hayat süreceğimiz ve nasıl bir terapi sunabileceğimiz uygulamalarla aktarılacak.
– Günlük Hayat İçin Felsefe: Sartrecı Terapi, Sartrecı Hayat 29 Mayıs 2021, Cumartesi, 13.00-14.30
Bu seminerde başta hiçlik, özgürlük, kötü inanç ve duygular olmak üzere Sartre’ın sunduğu kavramların terapideki ve günlük hayattaki karşılıkları anlatılacaktır. Sartre’ın felsefesini temel bir rehber olarak alacak olursak nasıl bir hayat süreceğimiz ve nasıl bir terapi sunabileceğimiz uygulamalarla aktarılacak.

Haziran 2021
– Günlük Hayat İçin Felsefe: Antik Yunan Felsefelerine Göre Terapi, Antik Yunan Felsefelerine Göre Hayat, 5 Haziran 2021, Cumartesi, 13.00-14.30
Bu seminerde başta Sokrates, Platon, Aristotales, Epikürücler, Stoacılar ve Skeptikler olmak üzere Antik Yunan felsefi külliyatının sunduğu kavramların terapideki ve günlük hayattaki karşılıkları anlatılacaktır. Bu yaklaşımları temel bir rehber olarak alacak olursak nasıl bir hayat süreceğimiz ve nasıl bir terapi sunabileceğimiz uygulamalarla aktarılacak.
– Terapistler için Varoluşçuluk: Terapi İlişkisinde Varoluşçuluk, 19 Haziran 2021, Cumartesi, 13.00-14.30
Terapinin gerçekleşebilmesi gerekenler arasında sağlam bir terapötik ilişki en baş sıralarda yer almaktadır. Bu seminerde Ferhat Jak İçöz’ün doktora tezi çerçevesinde yaptığı görüşmelerden elde ettiği içgörüler paylaşılacaktır. Sağlam bir terapötik ilişki için ne yapmalıyız ve nasıl koşullar sağlamalıyız sorusuna deneyimli terapistlerden gelen ayrıntılı cevaplar aktarılacak, bu cevaplar varoluşçu felsefe ve psikanalitik kuram dahilinde yorumlanacak.

Önemli bilgiler
Seminerler Zoom üzerinden gerçekleştirilmektedir. Kayıtlı katılımcılara giriş bilgileri seminerlerden birkaç gün önce iletilmektedir.
Yer olduğu sürece kayıtlar devam etmektedir. Kontenjan kalmaması durumunda kayıtlar kapanacaktır.
Tüm seminerler tek tek alınabileceği gibi bir seri halinde de alınabilir. Seminerlerin herhangi bir sırası yoktur. Beğenilen seminerlerin ilerleyen tarihlerde tekrarları yapılmaktadır.

Katılım koşulları
“Günlük Hayat için Felsefe” başlıklı seminerler ilgilenen herkesin katılımına açıktır.
“Terapistler için Varoluşçuluk” başlıklı seminerler ise sadece ruh sağlığı alanları (psikoloji, psikiyatri, sosyal hizmet, psikolojik danışmanlık, psikoterapi gibi) ve sağlık çalışanlarının ve ilgili bölümlerin öğrencilerinin katılımına açıktır.
Katılımınızın uygun olup olmadığına dair sorularınızı iletisim@varoluscuakademi.com adresinden bize iletebilirsiniz.

Ücretlendirme
Tek seminer katılımcı ücreti: 175TL
3 seminer katılım ücreti: 450TL
4 seminer katılım ücreti: 625TL
5 seminer katılım ücreti: 700TL
6 seminer (tüm dönem) katılım ücreti: 750TL
*Seminer kayıtlarında değişiklik yapılmamaktadır. Hiçbir koşul altında ücret iadesi yapılmamaktadır.
** 3 veya 6 seminere kayıt sadece Nisan-Haziran 2021 dönemi için geçerlidir. Sonraki dönemlere aktarılamaz.

Kayıt olmak için yapılması gerekenler
1. Öncelikle seminer ücretini ödemeniz gerekmektedir. Ödeme işlemleri iyzico platformu üzerinden kredi kartı ile gerçekleştirilmektedir. Ödeme konusunda zorluk yaşarsanız ve alternatif kayıt yöntemlerini öğrenmek için bize iletisim@varoluscuakademi.com adresinden ulaşabilirsiniz.
Tek seminer ücreti ödemek için tıklayın
3 seminer ücreti ödemek için tıklayın
4 seminer ücreti ödeme için tıklayın
5 seminer ücreti ödemek için tıklayın
6 seminer ücreti ödemek için tıklayın

2. Ödeme onay kodunuzu veya onay sayfasının ekran görüntüsünü, kayıt yaptırmak istediğiniz seminerin/seminerlerin ismi ile beraber iletisim@varoluscuakademi.com adresine iletin.

3. En geç iki iş günü içinde seminer kaydınızın alındığına dair bir teyit emaili alacaksınız. (Emaillerimiz bazen gereksiz emailler (junk) kutusuna düşmektedir. Lütfen email kutunuzu iletisim@varoluscuakademi.com adresinden gelen emaillere bakarak arayın. Bir sorun ile karşılaştığınız takdirde lütfen yukarıdaki adresten bizim ile iletişime geçin.)

İletişim
Tüm sorularınızı için iletisim@varoluscuakademi.com adresine yazabilirsiniz.